خدمات بار هوایی شرکت بارچین خطوط بین الملل

خدمات بار هوایی

فریت بار و کارگو هر دو جز اصطلاحات مرتبط با حمل و نقل کالا بوده که از روش های ارسال بار  به خارج از کشور محسوب می شوند.

اگرچه این دو اصطلاح معمولا به جای یکدیگر یعنی هم برای اهداف شخصی و هم برای بارهای تجاری استفاده می‌شوند و بحث های خیلی زیادی در رابطه با آن وجود دارد؛ اما در حقیقت، تفاوت‌های زیادی بین فریت بار و کارگو وجود دارد.

اصطلاح فریت (freight) معمولاً برای حمل و ارسال بار یا حمل و نقل کالا با کامیون، قطار، کشتی و هواپیما مورد استفاده قرار می گیرد.

به همین دلیل است که اصطلاحاتی مانند کامیون حمل بار (freight truck) و قطارهای باری (freight trains) داریم. اما امروزه در کشور ما حمل و نقل اتوبوسی نیز به این موضوع اضافه شده است.

فریت بار معمولا برای افرادی که قصد مهاجرت به کشور دیگری دارند، مورد استفاده قرار میگیرد تا بتوانند وسایل و لوازم مورد نیاز خود را از طریق فریت بار به کشور مقصد ارسال کنند.

این نوع ارسال بار برای مقاصد شخصی انجام می گیرد و هیچ ماهیت تجاری ندارد و به نوعی بار خصوصی محسوب شده و از فریت بار برای ارسال آن استفاده می شود.

خدمات بار کارگو عملکردی شبیه به فریت بار دارد با این تفاوت که در خدمات کارگو، کالاهای تجاری جا به جا میشود. اکثر مشتریان کارگو، تاجران و افرادی هستند که فعالیت های بازرگانی و خرید و فروش انجام می دهند.

کارگو در خدمات بار هوایی گروه پیشتاز

راه های متفاوتی برای ارسال بار وجود دارد که از ایمن ترین و سریع ترین آن ها، ارسال بار هوایی است. شرکت های ارسال بار هوایی بر اساس مجوز سازمان هواپیمایی این خدمات را برعهده دارند، براساس این مجوز و با هماهنگی با شرکت های هواپیمایی،  بارنامه مرسولات را صادر می کنند.

شرکت بارچین خطوط بین الملل وابسته به گروه حمل و نقل پیشتاز مجموعه ای از راه حل های ارسال و تحویل سریع هوایی مطابق با نیازهای مشتریان ارائه می دهد.

شرکت بارچین خطوط بین الملل نیز با داشتن مجوز خدمات بار هوایی در گروه حمل و نقل پیشتاز مجری خدمات بار هوایی میباشد. ما در تمامی شعبه های خود آماده ارائه سرویس بار هوایی میباشیم. ما در شبکه حمل هوایی خود با مجموعه ای کامل از سرویس های حمل در خدمت شما میباشیم:

  • فرودگاه به فرودگاه
  • فرودگاه به درب
  • درب به فرودگاه
  • درب به درب

نحوه محاسبه نرخ بار هوایی

عواملی متعددی همچون، حجم و وزن کالا ، شهر مبدأ و مقصد در هزینه بار هوایی کارگو تأثیرگذار است.

اصلی ترین عامل در محاسبه هزینه حمل بار هوایی بر اساس وزن آن می باشد. هرچه وزن بار هوایی بیشتر باشد، هزینه کمتری برای ارسال در نظر گرفته می شود، به طوری که اگر بار شما 300 کیلوگرم یا بیشتر باشد، مبلغ کمتری به نسبت بار 100 کیلوگرمی پرداخت خواهید کرد.

نحوه محاسبه وزن حجمی بار توسط هواپیمایی

در صورتی که کالای مسافری و یا تجاری در حمل هوایی دارای ابعاد زیاد نسبت به وزن همان کالا را داشته باشد (کالا هایی با چگالی کم) از طریق فرمول زیر محاسبه می‌گردد.

طول * عرض * ارتفاع (به سانتی متر) * تعداد بسته ها تقسیم بر عدد ۶۰۰۰

معمولا هواپیمایی ها برای اشغال فضای یک متر مربع فضای هواپیما ۷۶۶۶۱ کیلوگرم را مبنای محاسباتی وزن آن کالا قرار می‌دهند.

شرکت بارچین خطوط بین الملل با همکاری کالارسان پیشتاز در راستای تطبیق نیازهای مشتریان خود با گزینه‌های موجود در بازار حمل و نقل، اقدام به گسترش همکاری با خطوط هواپیمایی داخلی و سایر شرکتهای حمل‌و‌نقل نموده است. حاصل تلاشهای ما کسب انواع مجوزهای مربوطه میباشد تا بتوانیم رضایت و اعتماد مشتریان خود در ارائه خدمات حمل هوایی و زمینی را پیش از پیش جلب نماییم.

جهت سهولت دسترسی مشتریان، همکاران ما در شعبه غرب واقع میدان آزادی، خیابان برادران شهید رحمانی بالاتر از بلوار دانش جنب ورودی فاز 2 پایانه غرب و دفتر عباس آباد واقع در خیابان شهید بهشتی نرسیده به خیابان مفتح پلاک 276 و همچنین در دفترپیشخوان دولت بیهقی واقع در پارکینگ بیهقی روبروی رویال سفر، آماده‌ی ارائه خدمات و قبول مرسولات مشتریان میباشند. در ضمن شماره تلفن 02157898000 همواره آماده  پاسخگویی به شما هستیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.