یکی از موضوعات اصلی این مقاله خرده‌ بار است، شاید برای اولین بار باشد که اسم خرده‌ بار را می‌شنوید. غالبا افرادی که در سیستم‌های حمل و نقل هستند و یا برای کسب و کارشان از این سیستم استفاده می‌کنند، با این واژه آشنایی بیشتری دارند. ‌در هر صورت ما قصد داریم در این مقاله خرده بار را برای شما ارائه دهیم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

خرده‌بار و اصطلاح گروپاژ

یکی از فعالیت‌هایی که امروزه زیاد مورد استفاده قرار گرفته است، حمل سریع بار و خرده‌بار شهری و بین شهری می‌باشد. منظور از خرده‌بار،  مرسولاتی است که به دلیل حجم یا وزن پایین حمل آنها با کامیون به صرفه نیست. یا می‌بایست با دیگر مرسولات تجمیع گشته (گروپاژ- Groupage ) سپس نسبت به حمل اقدام گردد.

به عبارتی دیگر در صورتیکه که وسیله حمل کالا  صددرصد در اختیار صاحب کالا نباشد، کالا مشترکاً با دیگر کالاها حمل می‌گردد، به اصطلاح حمل کالا گروپاژ می‌گردد.

به تعریف دیگر اگر مقدار و حجم کالا کمتر از مقدار فضای یک کامیون (کانتیز) باشد به دلیل پایین آوردن هزینه حمل، بهتر است که مرسوله شما با کالای دیگران بصورت اشتراک حمل گردد. به همین دلیل ارسال خرده بار، اکثراً توسط شرکت‌هایی انجام می‌شوند که مرسولات عمدتاً خرده‌بار را جا به جا می‌کنند. لذا توانایی تجمیع یا گروپاژ را دارند.

بسته بندی

توجه به نوع بسته‌بندی در این فعالیت بسیار حائز اهمیت است. در حمل خرده بار به علت تجمیع کالا یکی از مهمترین نکاتی که بایستی به آن دقت کافی شود، بسته بندی مرسوله می‌باشد. لذا لازم است شرکت‌ها و صاحبان کالا دقت لازم و کافی در بسته بندی درست و اصولی مرسولات خود داشته باشند تا از خسارات فراوان را ارسال می‌کنند.

در اثر بسته‌بندی نادرست و غیر اصولی مرسولات و به دلیل قرارگرفتن در کنار دیگر مرسولات و مسافت‌های طولانی، موجب آسیب رساندن به افراد و مرسولات می‌شود. از این رو شرکت‌های حمل و نقل شهری و بین شهری الزاما بایستی استاندارد بسته بندی مرسولات را رعایت کنند. تا هیچ مشکلی در هنگام ارسال پیش نیاید.

شرکت کالارسان پیشتاز با درنظر گرفتن آیتم‌هایی مهم و استاندارد در بسته‌بندی و ارسال مرسولات، توانسته در طول یک دهه فعالیت خود اعتماد و اطمینان مشتریانش را به خود جلب کند. لذا جهت مشورت و راهنمایی با ما در تماس باشید.
امیدواریم از مطالب گفته شده بهره مند شده باشید. از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.